Monthly Archives: Январь 2021

Христос Рождається!


Апостол Павло у Посланні до Галатів говорить, що Спаситель світу Народжується для того, щоб люди прийняли всиновлення від Бога (Гал.4: 5). Стати дітьми Божими неможливо, якщо Христос не Народжується. Природа Бога Сина є Його вічне Народження. Актуалізація щорічного Свята Різдва Христового покликана до Народження Вічного Бога в наших серцях. І тоді, коли ми перейдемо у вічність, вже ніщо не зможе нас відлучити від Бога, бо Він буде в нашому серці, як вічно Народжений. Бог буде нашим отцем, а ми його дітьми.
В Євангелії Христос говорить: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф.5: 9). Однією з відзнак бути дітьми Божими – це нести мир. Де б ти не знаходився, шукай миру, уникай ненависті, уникай злоби, бо це не зробить тебе дитям Божим. Тільки мир у твоїй душі, прагнення миру навколо тебе, наскільки це можливо, зробить тебе сином Божим.
А що об’єднує дітей і батьків? Хтось може сказати, що обов’язок. Але як бачимо, обов’язок не утримує цілісності сім’ї. Дітей і батьків об’єднує тільки любов. Божа любов до нас, а наша до Бога, робить нас Його дітьми. Божа любов йде на самопожертву, що ми і бачимо в Євангелії, коли Христос не маючи жодної провини, ні в чому не згрішивши, страждає і помирає заради нашого спасіння. Що ми принесемо у відповідь на Христову жертву? Як ми можемо відповісти на таку любов?
Народженому Христу приносять дари: золото, ладан і смирну, дорогі речі. Тому, ми, що маємо найдорожче, повинні принести Йому в дар. А найдорожче, що в нас є – це наше життя. Як це зробити? Христос Народжується не у палаці, а в убогій печері. Такою убогою печерою є наше серце, і убогість такого місця від гріховного життя. Сприймімо це Народження з радістю і веселістю, принесімо в дар Христу наше серце, нашу душу, все наше життя, бо Він наш Спаситель, а ми Його діти.

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ в січні

Неділя – 3 січня НЕДІЛЯ 30-та ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ,
ПЕРЕД РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ, СВЯТИХ ОТЦІВ.
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.
Четвер – 7 січня РІЗДВО ГОСПОДА БОГА СПАСА
НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.
Неділя – 10 січня НЕДІЛЯ 31-ша ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ,
ПІСЛЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО. ВІДДАННЯ
СВЯТА РІЗДВА ХРИСТОВОГО. ПРАВ. ЙОСИФА
ОБРУЧНИКА, ДАВИДА, ЦАРЯ, І ЯКОВА, БРАТА
ГОСПОДНЬОГО.
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.

Неділя – 17 січня НЕДІЛЯ 32-га ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ,
ПЕРЕД БОГОЯВЛЕННЯМ.
Понеділок – 18 січня НАДВЕЧІР’Я БОГОЯВЛЕННЯ
(ХРЕЩЕНСЬКИЙ СВЯТВЕЧІР).
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія;
10:00 Велике освячення води.
Вівторок – 19 січня СВЯТЕ БОГОЯВЛЕННЯ. ХРЕЩЕННЯ
ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія;
10:00 Велике освячення води.
Неділя – 24 січня НЕДІЛЯ 33-тя ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ,
ПІСЛЯ БОГОЯВЛЕННЯ.
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія;
Неділя – 31 січня НЕДІЛЯ 34-та ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ
8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія;

З Новим роком!

Святкування і усвідомлення свята Нового Року пов’язане з питанням часу. Майбутнє ще не прийшло, а минулого вже не повернути. Що нас чекає у майбутньому, ми не знаємо, ми тільки можемо щось планувати. Зрозуміло, що поганого ми не плануємо, тільки добре, а те погане, що було у минулому намагаємось не згадувати.
Загалом, життя християнина має формуватися так, щоб вся увага і устремління були направлені у майбутнє, а не у минуле. Цьому свідчать слова Ісуса Христа: «Жоден, хто поклав руку свою на рало і озирається назад, не придатний для Царства Божого» (Лк.9: 62). Моє вчорашнє частіше гріховне ніж праведне, тому наше озирання назад повинно бути тільки процесом покаяння, і слугувати уроком, щоб у майбутньому ми уникали подібних помилок. У такому значенні свято нового року є християнським святом, і ми повинні наповнювати його християнським смислами, коли наше гріховне минуле не повинно впливати на наше життя у майбутньому, при цьому цінувати час, бо дні лукаві.
Апостол Павло у Посланні до Филип’ян пише: «Браття, я не вважаю, що я вже досяг, а тільки, забуваючи те, що позаду, я пориваюсь вперед» (Фил.3: 13). Так і кожен з нас, досягаючи нового року, кінцевої мети ще не досяг, бо наша мета попереду. Але забуваючи все погане, що було у минулому, залишаємо його там позаду, з собою його брати не варто, бо воно заважає йти вперед, заважає жити повноцінним християнським життям. Християнське життя це спілкування з Богом, любов до Бога, яка удосконалюється через любов до ближнього. Тому любові нам усім у новому році, терпіння, надії, віри і миру.