Monthly Archives: Август 2020

12-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

У 12-ту неділю після П’ятидесятниці апостол Павло нагадує всім християнам, що ми спасаємося Євангелієм (1Кор.15:1-11). У нашому розумінні Євангеліє це чотири інтерпретації життя і проповіді Ісуса Христа, і також Євангеліє можна розуміти як Благу Звістку про спасіння. Але як ми можемо спастися Євангелієм? Нас не спасає наша Біблія на книжковій полиці, і нас не спасає інформація про те, що ми маємо Джерело нашого спасіння, але при цьому ми ним не користуємося. Наше спасіння від віри в Бога, в спасительну Жертву Ісуса Христа і від реалізації цієї віри в практиці, коли ми цю віру застосовуємо кожного дня по відношенню до Бога, до ближнього і до самих себе.

11-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

У сьогоднішньому Апостольському читанні розкривається природа служіння Богу і людям (1Кор.9:2-12), а конкретніше про апостольське і священиче служіння. На прикладі праці на землі, коли працівник користується виробленим чи заробленим, апостол говорить, що плата за його служіння не повинна бути матеріальною, а тільки духовною, бо якщо сіється духовне, то пожинати треба не тілесне. Хоча і існував старозавітній закон про те, що священнослужитель живиться від святилища, але сам апостол Павло ніколи так не чинив. Тому, як для нього так і для нас, має бути на першому місці духовне, а на останньому матеріальне, а все решта приложиться. Саме такою є ієрархія Євангельських цінностей.

10-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

Апостольське слово цієї неділі є уривком з 1-го Послання до Коринтян апостола Павла (4глава, вірші 9-16). Два моменти звертають нашу увагу в словах апостола.
Перше, що він називає християн безумними Христа рада. Тобто всі, хто прийняв Таїнство Хрещення і свідомо живе християнськими заповідями просто зійшов з розуму. І це справді так. Бо людина має два розуми: тілесний і духовний. Тому той, хто живе у християнській вірі, зійшов з розуму тілесного, а піднявся на розум духовний.
Другий момент є таким, що по слову апостола Павла ми маємо тисячі наставників, а отців небагато. Церква у такому разі може мати за статистикою 12000 приходів, де відповідно мають служити не менше 12000 священиків-наставників. З цих тисяч справжніх отців просто одиниці. Це не тому, що якийсь священик зловживає спиртним, палить цигарки чи зраджує своїй матушці, просто духовно досвідчених священиків немає. Буває так, що в тебе реально духовна проблема, а вирішити її нікому, бо немає до кого звернутися.
Та апостол Павло закінчує сьогоднішнє звернення до нас обнадійливо: «Ставайте подібними мені, як я Христу».

9-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

У 9-ту неділю після П’ятидесятниці на літургії ми чуємо Євангеліє про те, як Христос йшов по воді і апостол Петро пішов Йому на зустріч, але раптово той почав тонути і Христос подав йому руку, дорікнувши йому у маловірстві (Мф.14:22-34).
Тут важливо те, що віра робить можливість для звершення чуда. Будь-якого чуда – чи то ходіння по воді, чи зцілення від хвороби, чи налагодження життя. Також важливо не втрачати віру і не впадати в маловірство, бо тоді починаєш тонути, починаються проблеми, і щоб вибратися з цієї небезпеки і цих неприємностей, потрібна рука Бога.

8-МА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

В неділю 8-му після П’ятидесятниці Євангеліє нам розповідає про те, як Христос п’ятьма хлібами і двома рибинами нагодував біля п’яти тисяч людей. Цей символізм має показати, що тільки Господь годує людину, а не хто інший, тільки Господь дає силу тілу людини, а не якість їжі, все життя людини залежить від Бога, а не від умов життя, чи чогось іншого. Має бути тільки правильна ієрархія цінностей, що повинна формуватися відповідно Євангелія, і життя та вчинки відповідні до цих цінностей.