Monthly Archives: Июль 2020

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ в серпні

Неділя – 2 серпня 8-МА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.
Прор. Іллі (ІХ ст.до Р.Х.).

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.

Неділя – 9 серпня 9-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.
Вмч. і цілителя Пантелеймона (305 р.).

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.

П’ятниця – 14 серпня Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього. Свято Всемилостивого Спасителя (Спаса) та Пресвятої Богородиці (1164). Сімох мчч. Маккавеєвих: Авіма, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма і Маркела, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р.Х.).

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.
10:00 Освячення води і зілля.

Неділя – 16 серпня 10-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.

Середа – 19 серпня ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ.

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія;
10:00 Освячення води і плодів.
Неділя – 23 серпня 11-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.

П’ятниця – 28 серпня УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.
10:00 Молебень перед початком навчання дітей.

Неділя – 30 серпня 12-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.

8:40 Часи;
9:00 Божественна Літургія.
10:00 Молебень перед початком навчання дітей.

7-МА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

Читаючи Євангеліє, багато хто із сучасних християн, мріяв про те, щоб жити тоді, коли втілився Син Божий. Але багато хто і не задумується, що, живши тоді, могли б і не впізнати Христа. Сучасні церковні фарисеї не шукають Божого, а шукають свого. Тому подумаймо, що є головною ціллю нашого життя, як проходить наш день, як вибудовується ієрархія цінностей, щоб, зустрівши Христа сьогодні на вулиці, ми відреагували так, як належить Його послідовникам.

6-ТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

У шосту неділю після П’ятидесятниці апостольське читання закінчується такими словами: «Благословляйте гонителів ваших» (Римл.13:14) і далі апостол Павло підкреслює: благословляйте, а не проклинайте. Якщо апостол підкреслює, то це важливо, бо нам природніше дати здачі, сказати у відповідь, а того, хто нас гонить, проклинати. Але християни мають чинити навпаки. Чому? Часто словами не висловиш, а коли спробуєш на практиці, тільки тоді приходить усвідомлення.

Недільне слово про зцілення одержимих

У п’яту неділю після П’ятидесятниці церква нам пропонує розмислити над словами апостола Матфея про зцілення Ісусом Христом двох біснуватих (8 глава, 28-34 вірші).
Насправді нас лякає зустріч з дияволом, і разом з тим нас страшить людина, яка є одержимою. У цьому сенсі ми можемо і не вірити у Бога, або вірити не настільки ефективно, а от, коли ми бачимо одержиму людину, ми починаємо вірити у диявола. Ми повинні пам’ятати, що диявол має ангельську природу, та через реалізацію цієї природи, яка направлена на зло, ангел перетворюється у диявола. Ми маємо природу людини, але якщо цю природу будемо використовувати не для блага, то можемо уподібнитися дияволу. А коли гріх настільки накопиться у нашій душі, в наше тіло диявол може навіть і вселитися. Це відбувається тому, що гріх притягує до себе свого творця, бо перший, хто згрішив, був диявол. І у порівнянні з людиною він сильніший, його воля набагато сильніша від волі людини. Для того, щоб перемогти диявола однієї сили людської природи замало. Потрібна ще допомога Божа. І щоб кожного дня перемагати гріх у своєму житті, треба сила Бога, яка повинна діяти в наших тілах, душах, думках, почуттях.
На прикладі двох біснуватих ми бачимо до чого призводить життя без Бога, життя у гріху. Ці двоє одержимих навіть не жили у своїх домівках з рідними, а жили у гробницях за містом, щоб іншим людям не завдавати шкоди. Біси при зустрічі з Ісусом Христом почали благати, щоб Він, коли їх вижене з цих людей, послав у стадо свиней, яке паслося неподалік. Тут треба зауважити, що іудеї не їли свинини, вважаючи цю тварину нечистою, а той, хто їсть, той чинить гріх. Так буває і у нашому житті: ми не робимо чогось гріховного, але спонукаємо інших до гріха задля власної вигоди, наживи чи збагачення. Біси пішли у це стадо свиней, і усе стадо кинулось у море і втопилось. Всі жителі міста, де це відбувалося, вийшли назустріч Ісусові і просили, щоб Він відійшов від їхнього краю.
Уявімо собі, що ми не просто своїми гріхами не даємо місця Богу в нашому житті, а свідомо просимо Бога бути подалі від нас. Ми і так гинемо, страждаємо від того, що зло, гріх домінує в нас. Але життя, в якому навіть у перспективі Бог буде відсутнім, приречене на не життя, на вічне не буття. Ми з вами у повній мірі знаємо, що значить жити без Бога. Цього не знали перші люди, коли жили у Раю, бо Бог цього не дав їм відчути з Своєї Волі. Але люди з власної волі обрали це життя, життя без Бога. І ми з вами знаємо вже як жити без Бога. Тому зустрівшись з Ним, торкнувшись до Нього, не будемо відступати чи віддалятися від Нього, бо Тільки з Богом можливо все, і перемогти гріх, і перемогти диявола, і перемогти самого себе.